Informace o nás

Naše chovatelská stanice "Od Čiplenky" vznikla jako navázání na chovatelskou stanici "Astyanax", na kterou bylo odchováno mnoho vrhů plemene RTW.

    Chovatelskou stanici "Od Čiplenky" stejně tak jako "Astyanax" založila moje maminka, paní Iva Kuklová, na základě návratu k výcviku psů, tentokrát plemene NO, návrat k výcviku psů byl v podstatě i jedním z důvodů obnovení chovu. Po návratu plemene RTW do naší chovatelské stanice plánuji prostřednictvím feny Biggi Mei Marmak - Rotti obnovení chovu RTW v naší chovatelské stanici a to z důvodu velmi kvalitní pracovní linie jejíž pokračovatelkou je naše Biggi Mei.

    Dne 3. 7. 2012 nás naneštěstí zastihla tragická událost v podobě úmrtí maminky, tedy paní Ivy Kuklové a Já jsem se rozhodla na přání maminky pokračovat ve sportovní kynologii, současně i v zachování chovatelské stanice "Od Čiplenky" dále i pokračování v chovu převážně RTW, pravděpodobně časem opět i NO.

    Nejznámějším odchovancem chovatelské stanice Astyanax byl bezesporu pes plemene RTW Avar Astyanax, který svůj život prožil po boku pana B. Janoška, se kterým úspěšně zvládl řadu zkoušek z výkonu, Avar působil stejně dobře i v chovu.

FOTKY AVARA ASTYANAX

 

FOTKY AVAROVA POTOMSTVA

vrh Q - Ortles

Queno Ortles

V následujích řádcích bych ráda vyjádřila vzpomínku na mojí maminku. 

DNE 3. 7. 2012 NÁHLE ZEMŘELA VE VĚKU 63 LET NEJEN ZAKLADATELKA A MEJITELKA TÉTO CHOVATELSKÉ STANICE, ALE HLAVNĚ SKVĚLÁ MAMINKA, VELIKÁ KAMÁRADKA, VELMI SPRAVEDLIVÁ A CÍLEVĚDOMÁ ŽENA, KTERÁ ŽILA SVŮJ ŽIVOT NAPLNO. VŠEM NÁM STRAŠNĚ MOC CHYBÍ A VĚŘÍM ŽE TI CO NAŠÍ MAMINKU POZNALI NA NÍ BUDOU VZPOMÍNAT JEN V DOBRÉM.

RADKA KUKLOVÁ (DCERA A BUDOUCÍ MAJITELKA TÉTO CHOVATELSKÉ STANICE)